Cyklus 2 navazujících webinářů
PRVNÍ POMOCI VOLNĚ ŽIJÍCÍM PTÁKŮM
Úterý 2.4. a čtvrtek 4.4.
- Jak poznat ptáka/ptáče, které potřebuje pomoc (2. dubna od 19:00)
- Jak mu poskytnout správnou první pomoc krok za krokem (4. dubna od 19:00)
- Chcete si při nálezu volně žijícího ptáka v nouzi vědět rady?
- Už se vám stalo, že jste našli ptáče v nesnázích a nikde jste pro něj nedokázali sehnat rychlou a kvalitní pomoc?
- Záleží vám na záchraně jedince a nechcete čekat na chvíli, kdy už budete tu pomoc skutečně potřebovat? Nechcete být odkázáni na rady a lidi, které se vám v ten daný moment podaří sehnat?
- Chcete mít dobrý pocit z pomoci zvířeti? Dobrý pocit z toho, že jste udělali vše, co je ve vašich silách, abyste zvířeti pomohli a ono se mohlo vrátit zpět do svého přirozeného prostředí?
Pokud si na předchozí otázky odpovídáte ANO, pak jsou webináře určené přímo vám! 🙂
První, kdo většinou na volně žijící zvíře v nouzi narazí, jste právě vy. Lidé, kteří s ním můžou, ale také nemusí mít žádné zkušenosti. Lidé různých profesí s různými zájmy. Lidé, kterým mohou být ptáci blízcí, ale také velmi vzdálení. Často to však nejsou odborníci, kteří by se uměli o volně žijícího ptáka kvalitně postarat.
Přitom kvalitní první pomoc může představovat i 50 % úspěchu. Správně provedenou první pomocí můžete ptáka někdy doslova zachránit, a naopak špatně poskytnutou první péčí ho můžete někdy i zabít. Pak už nemusí pomoct ani to, že se následně dostane do rukou odborníků.
Chcete patřit mezi lidi, kteří si ví rady, a svým dílkem se podílí na záchraně a návratu volně žijích ptáků v nouzi zpět do přírody? Naučím vás to!
Co se na webinářích dozvíte?
- Kdy volně žijící pták/ptáče pomoc potřebuje a kdy zase neJak poznat toho, který je v nouzi a bez pomoci se neobejde.
- Jak poskytnout správnou první pomoc krok za krokem s důrazem na pochopení souvislostí, proč tomu tak jeNaučíte se, jaké kroky musíte podniknout, aby vámi poskytnutá první pomoc měla smysl. Vysvětlíme si, co je potřeba v začátcích při nálezu ptáka udělat, abyste mu pomohli, a naopak čemu je potřeba se vyvarovat, abyste mu neublížili. Rozebereme si to i v jednotlivých situacích.
- Čemu se vyvarovat a na co si dát pozorUkážeme si nejčastější chyby a mýty, kterých se lidé dopouští a které volně žijícím ptákům škodí.
- Příklady z praxeProbrané informace vám budu vysvětlovat prakticky na ptačích svěřencích, o které jsem měla možnost se starat. Jelikož se zaměřuji zejména na záchranu rorýsů a ptáčat drobných pěvců a holoubků a hrdliček, nejvíce příkladů bude z těchto oblastí.
Nenaučíte se, jak se postarat o ptáče od A do Z, ale jak správně vyhodnotit situaci a jak poskytnout správnou první pomoc, než se dostanete k odborníkovi. Protože na první pomoci obrovsky záleží.
Kdo vás bude webináři provázet?
- Specialistka na záchranu rorýsů a ptačích holátek nejrůznějších druhů
- 8 sezón praxe s odchovem volně žijících ptáčat v záchranné stanici hl. m. Prahy
- V posledních letech mi ročně prošly rukama a péčí desítky až stovky rorýsů či dalších ptáčat
- Zakladatelka neziskové organizace Zachraň ptáče z.s.
- Absolventka oboru Ochrana zvířat a welfare
- Držitelka osvědčení o odborné způsobilosti osoby odpovědné za péči o handicapovaná zvířata
- Ale hlavně - "ptačí máma", která nenechá ptáčata v nouzi ve štychu a která se v oboru neustále vzdělává zejména ze zahraničí a neustále se pokouší zkvalitňovat péči 🙂
Kdy webináře proběhnou a co k tomu budete potřebovat?
- Potkáme se na dvou živých vysíláních 2.4. a 4.4. 2024 vždy od 19:00.
- Každý webinář bude trvat přibližně hodinu a půl (potom bude ještě vždy prostor pro vaše dotazy :)).
- V ceně jsou i záznamy obou webinářů, které budete mít k dispozici 14 dní nebo dva měsíce (dle zvolené varianty vstupenky). Pokud se tedy nebudete moci zúčastnit živých vysílání, můžete se podívat na záznamy obou webinářů. V takovém případě budete ale ochuzeni o možnost psát dotazy, to bude možné pouze při živých vysíláních.
- Odkaz na živé vysílání každého webináře obdržíte e-mailem vždy zhruba hodinu před jeho začátkem. Do dvou dnů vám pak přijde na e-mail odkaz se záznamem již proběhlého webináře.
- Potřebujete jenom připojení k internetu a zařízení, na kterém budete webináře sledovat. Případně e-mail, pokud budete chtít klást otázky.
- Pokud se budete přihlašovat na cyklus dvou webinářů v posledních dvou dnech před zahájením prvního webináře, prosím, odešlete raději potvrzení o platbě na info@eliskabartosova.cz.
Každou přihláškou přispějete neziskové organizaci Zachraň ptáče z.s. a podpoříte tak nově vznikající ptačí záchrannou stanici specializovanou zejména na záchranu rorýsů a ptačích holátek nejrůznějších druhů. Děkujeme! 🙂 Vaše příspěvky poputují na transparentní účet neziskové organice po proběhnutí celého cyklu webinářů.